SPOR SALONU ANKSİYETESİ NASIL YENİLİR? Öğrenmek istermisiniz ?

Büyük bir hevesle yazıldığınız spor salonu korkulu rüyanız mı oldu? Tonla para döktüğünüz spor salonuna gitmeyi başa koymuşken bir bahane bulup cayıyor, başınıza ağrı giriyor, huzursuzlanıyor musunuz? O durumda “gym anxiety” başka bir deyişle “spor salonu anksiyetesi” yaşam sürdüren ve kendisini çaresiz hisseden sonsuz insandan birisiniz.
Peki bu anksiyetenin en çok görülen bulguları neler? Bu şahıslar spor çantalarını hazırlamaya dahi üşenir, daima caydırıcı bir tasari bulur, bir türlü kendinde spor yapacak kuvveti göremez, süreğen olarak ertelemeyi bağımlılık eder, spora gitmek içersinde çok tok veyahut aç hisseder, spor yapsa da bedeninde bir farklılık görememeyi veyahut işlerinin defa kesif olmasını, kalifiye hayatındaki meseleleri bahane eder.
Bu arada spor salonu anksiyetesi en fazla da kadınları vuruyor.
Sizin de spor salonu fobiniz varsa eksperler baş etmenin yollarını listeliyor: Spor salonunun boş bulunduğu saatleri seçenek edin.
Spora gideceğiniz günlerini eskiden belirleyin, baş çelecek kişileri haberdar edin.
Spor salonunda müzik dinleyin, küme derslerine katılın.
Sizi spora teşvik edecek birilerini bulun.
Çabuk caymamak yerine defa ağır tempoda spor yapmayın.
Eve veyahut işe yakın salonları seçenek edin.
Spor salonunda yaptığınız egzersizleri çeşitlendirin.
Uzun vadeli üyelikler yapmayın.
İmkânınız varsa bir antrenörle çalışın.
Eh, hiçbiri işe yaramadıysa üyeliğinizi iptal etmenin yollarını arayıp evde en sevdiğiniz televizyon programı ile birlikte veyahut tabiatta spor yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir