Quantic Dream Firmasında Cinsiyetçi Ayrımı Yapıldığı İddiaları

Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond: Two Souls gibi her biri oyun dünyasında kalifiye bir yer edinmiş yapımlara imza atan Quantic Dream Stüdyosu ile ilgili, Fransa dolayı 3 değişik mecmua doğrulusunda muazzam iddialar yayınlandı.
Şimdilerde Detroit: Become Human’ı ilerleten stüdyonun çalışma alanı içersinde “ırkçı ve cinsiyetçi” şeklinde değerlendirme yapmış dergiler, meşhur oyun stüdyosunu defa zor bir vaziyete soktu.Genel merkezi Fransa’nın Paris kentinde olan Quantic Dream’in başkanı David Cage ve ortağı Guillaume de Fondaumière, iddiaları net bir dille yalanladı. Söylenenlere göre çalışanlar arasında uygulanan mail’leşmelerde ve büronun duvarlarında bulunan kimi görsellerde ırkçı ve cinsiyetçi içerikler yer alıyor. %83’ü erkek olan 180 kişilik büroda çalışanlar arasında ırkçı ve cinsiyetçi şakalaşmalar da bulunduğu iddia ediliyor. Üstelik Quantic Dream idaresi bütün bu içeriklerden haberdar ve hem de bazılarına özellikle dahil oluyorlar.
Cage, iddialar ile ilgili “Saçma ve gülünç” ifadelerini kullanırken, Fondaumière ise “Bu iddialar mutlaka doğru değil” diyerek şirketini müdafaa etti.Fransız dergilerinin gündeme getirdiği bu iddia, önümüzdeki zamanlarda külüstür çalışanların da açıklamalarıyla yeni açılımlar kazanabilir.
Eğer söylenenler doğruysa, Quantic Dream’in prestiji ve buna bağlı olarak ticari faaliyetleri oldukça zarar görecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir