Detroit Become Human oyunu Ps4 Çıkış Tarihi

Quantic Dream firması, attığı bir tweet ile Detroit: Become Human oyununun çıkış tarihini işaret etti.
Geçmişte Fahrenheit, Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi her biri etkileşimli film tadında oyunlara imza atan Quantic Dream, şu sıralar Detroit: Become Human’ı tamamlamakla meşgul.
Firmanın resmi Twitter hesabında yayınlanan bir tweet, meraklılarının alakayla takip ettiği oyun içersinde çıkış tarihini netleştirmeye başladı.
Öyle ki, atılan tweet ile yeni yapımın önümüzdeki ilkbaharda pazara sürüleceği belli olmuş oldu.
God of War gibi PlayStation 4’e kalifiye olarak tasarlanan Detroit: Become Human’da, yakın geleceğe gidiyoruz.
Bir fabrikada imal edilen android’ler, dünyayı tanımak içersinde firar ediyor.
Oyunda yer oynuyacak 3 ana mizaç olan Kara, Connor ve Markus ile bu android’leri yakalamaya çalışacağız .
Detroit: Become Human’ı oyun dünyasında kalifiye bir yere taşıyacak en ehemmiyetli özelliklerinin başında, oyunda yönettiğimiz karakterlerden rastgele biri ölürse oyunun sonlanmayacak oluşu geliyor.
Oyuncular, kalan karakterlerle oyuna devam edecekler ve karşılarına çıkan bulmacaları kalan karakterlerle çözerek, sona ulaşmaya çalışacaklar.
Quantic Dream’in başı dertte
Geçtiğimiz zamanlarda 3 değişik Fransız dergisinin, “Çalışma ortamı ırkçı ve cinsiyetçi içeriklerle dolu” iddiasıyla sarsılan Quantic Dream, halen kendisini aklamaya çalışıyor.
Genel merkezi Fransa’nın Paris kentinde olan Quantic Dream’in başkanı David Cage ve ortağı Guillaume de Fondaumière, iddiaları net bir dille yalanladı.
Söylenenlere göre çalışanlar arasında uygulanan mail’leşmelerde ve büronun duvarlarında bulunan kimi görsellerde ırkçı ve cinsiyetçi içerikler yer alıyor.
%83’ü erkek olan 180 kişilik büroda çalışanlar arasında ırkçı ve cinsiyetçi şakalaşmalar da bulunduğu iddia ediliyor.
Cage, iddialar ile ilgili “Saçma ve gülünç” ifadelerini kullanırken, Fondaumière ise “Bu iddialar mutlaka doğru değil” diyerek şirketini müdafaa etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir