AMD – Intel ortaklığının Bomba Ürünü

Amd ve İntel gibi iki büyük teknoloji markasının ortaklığından doğan yeni ürün tamamen tanıtıldı.görünüşe göre bomba geliyor hazır olun.

AMD, APU adını verdiği dahili grafiklerdeki büyük başarısıyla Sony Playstation 4, Playstation 4 Pro, Xbox One veXbox One X’in de içerisinde yer aldı. Yapılan açıklamayla birlikte iki büyük rakibin en iyi oldukları konularda birlikte çalışacağı açıklandı. HBM2 bellek kullanacak olan yeni çip, AMD ekran kartını ve Intel işlemciyi bünyesinde barındıracak. Platform, 2si1 cihazlar başta olmak üzere pek çok cihazda çok yüksek oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. 

Kaby Lake-G kod adını taşıyan seri, Intel tarafından geliştirilen EMIB teknolojisi sayesinde iki büyük rakibi bir araya getirebiliyor. Bu teknoloji ve PCIe 3.0 teknolojisi sayesinde birlikte çalışabilen HBM2 bellekler, Intel CPU ve AMD GPU’yu bir arada sunacak. Şimdiye kadar sadece bilgisayar çizimlerini gördüğümüz platform, ilk kez kanlı canlı olarak karşımızda. Taşınabilir bilgisayarlar için üretilen platformun sızan görseli bir test anakartı üzerinde çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir